Szefowa Katarzyna Słomska

Ukończyła PWST we Wrocławiu w 1989 r. Pracowała w teatrach : Teatr im. J. Kochanowskiego w Radomiu, Teatr Dramatyczny w Legnicy,Teatr Dramatyczny w Elblągu, i Teatr im. W. Siemaszkowej w Rzeszowie. Zagrała wiele interesujących ról. W jej dossier aktorskim jest całe mnóstwo postaci bajkowych, które grając traktowała z wielkim oddaniem i humorem. Postanowiła założyć swój teatr bajek czyli Agencję Artystyczną Bajlandia, której spektakle z powodzeniem można oglądać na deskach wielu scen w całej Polsce a przede wszystkim w Teatrze Capitol w Warszawie.

"Lata temu zetknęłam się z wielką osobowością Lidii Wopaleńskiej - scenografki i aktora lalkarza, twórcy sympatycznego kundla "Pankracego" znanego z telewizji, która zaproponowała mi pracę w jednym z warszawskich teatrów lalek "Baj" w pracowni plastycznej , gdzie miałam poznać tajniki technik lalkowych. Propozycja ta zbiegła się z udanymi egzaminami do szkoły teatralnej we Wrocławiu. Musiałam zdecydować. Wybrałam studia, które prowadziły mnie prosto na scenę. A przecież zawsze o tym marzyłam. Na drugi plan odsunęła się fascynacja scenografią, plastyką, a teatr pochłonął mnie całkowicie. Aż pewnego dnia poczułam, że czegoś mi brakuje, a moje życie teatralne przelicza się na ilość zagranych ról. Pozorna teatralna stabilizacja uśpiła moje marzenia. Zaczęłam projektować, lepić, dziergać, składać coś w jakąś całość.
Chciałam stworzyć coś mojego, własnego, kolorowego. Powróciło we mnie dziecko, które tęskniło za radością, uśmiechem w sobie i u innych , za dobrocią w pełnym kształcie. To może dać tylko świat bajek. Dlatego powstała Bajlandia. "